Mesafeli Satış Sözleşmesi

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

Taraflar
SATICI (FİRMA): Aze Green Vergi Numarası: 3130630204
 bundan sonra bu sözleşmede SATICI olarak geçecektir.

ALICI ( Müşteri): www.azegreen.com sitesinden  ürün satın almış olan kişi. Bundan sonra sözleşmede kısaca ALICI olarak geçecektir.

FATURA: Sipariş sırasında ALICININ verdiği bilgilere göre SATICI tarafından düzenlenecektir. Firmalar fatura bilgilerini, bireyler Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaralarını eksiksiz ve doğru yazmalıdırlar.

ÜRÜN / ÜRÜNLER: www.azegreen.com web adresinde satışa sunulan ürünlerdir.

Tarafların Hak ve Yükümlülükleri

Sipariş ve Teslimat

Siparişini vermiş olduğunuz ürünler, ödeme onayı alındıktan sonra kargo ile gönderilmek üzere ayrılır.

Kargo ile teslimi yapılan siparişlerin, tamamı faturaya göre ve fatura ile kargo firmasına teslim edilmektedir. Resmi faturalarımız yollanan siparişinizin ayrılmaz bir parçasıdır. Faturanız, siparişinizin yer aldığı kolinin içinde size ulaştırılmaktadır.

Kargonun ALICIYA ulaştırılmasında geçen süre kargo firmasının sorumluluğundadır. Tedarik süreci dışındaki gecikmelerden Satıcı sorumlu tutulamaz.

ALICI, ürünü sipariş ederken teslim adresini doğru bildirmelidir. Ürünün belirtilen adrese teslim edilmesiyle, SATICI teslimat görevini yerine getirmiş olur. Yanlış bilgilendirmelerden SATICI sorumlu değildir.
Teslimat sırasında hasarlı olduğunu tespit ettiğiniz paketler  ALICI tarafında kabul edilmemeli, kargo yetkilisine tutanak tutturulmalı, SATICIYA  bildirilmeli ve ürünler teslim alınmadan kargo ile aynen geri gönderilmelidir. Hasarlı ürünler SATICIYA  ulaştığında, gerekli incelemeler yapılıp, yeni teslimat, en kısa sürede gerçekleştirilir.

Ürün İade

Teslim tarihinden itibaren 7 gün içinde, güvenli bir kutuda, orijinal ambalajını tahrip etmeden, ürün içerik ve gramajı eksiksiz olmak koşuluyla,  satın almış olduğunu ürünleri iade edebilirsiniz. Ürünle birlikte satış faturası da (tüm nüshalarıyla) teslim edilmelidir.Ürün satışında  SATICI tarafından ALICI adına düzenlenmiş faturanın  kayıp, eksik, tahrip olmuş( yırtılmış okunamayacak durumda olması ) halinde ALICI talep ettiği ürün iadesi SATICI tarafından kabul edilemez. Fatura şirket adınaysa iade faturası düzenlenmelidir
İade edilmek istenen ürünün, orijinal ambalaj ya da üründe herhangi bir hasar, çizik, yırtılma, bant-etiket kullanımı, ürünün kullanımı, kutu içeriğinde eksik v.b. problemler varsa, iade kabul edilmez. Bu durumda iade edilen ürün ücret alıcı ödeme şekli ile alıcıya gönderilir, ya da ALICI onayı ile imha edilir ve herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.
Satın alınan ürünün ayıplı olduğu düşünüldüğünde, mail ya da telefonla müşteri hizmetleri ile irtibata geçilmelidir. Sorunun kullanıcı hatasından kaynaklandığı durumlarda ürün iadesi alınmaz. Sorunun kullanıcı hatasından kaynaklanmadığı düşünüldüğü durumlarda, ürünler incelenmesi için satıcıya kargo ile gönderilmesi gerekir. Sorunun üründen kaynaklandığı tespit edildiğinde, ürün iadesi alınır.
İade süreci, ürünün iade koşullarına uygun olup olmadığı tespit edildikten sonra başlar.
İade koşullarına uymayan durumlarda, yukarıda belirtildiği üzere kargo bedelleri müşteriye aittir.
İadenin hesabınıza yansıması ödeme şeklinize göre değişiklik gösterir. Ödeme kredi kartıyla yapılmışsa ürün iadesi onaylandığında işlemin iptali için bankaya talimat verilir ve banka geri ödeme sürecini başlatır. Havale ve Eft ile ödemelerde ise tutar banka hesap numaranıza yatırılır. Ürün iade durumunda para iadesi yapılırken kargo bedeli ve ödeme masrafları düşülür.
Müşteri iade etmek istediğiniz ürünleri kargoda oluşabilecek hasarlara karşı korumak için uygun pakette göndermelidir. Ürünleri teslim aldığı biçimde, güvenli bir ambalajla göndermelidir. Aksi halde kargoda meydana gelen hasarlardan dolayı Satıcı sorumlu olmayacaktır.

Garanti Şartları

Sitede satışa sunulan ürünlerin son kullanma tarihi içerisinde olan problemlerin (Bozulma,Renk Değişikliği V.b. ) olması durumunda  üretici firma garantisi altındadır.
Satın aldığınız ürünlerin garanti süresi yasalarla belirlenmiş olup kutu üzerideki son kullanma tarihidir.
Diğer Hükümler

İş bu sözleşmenin uygulanması esnasında ALICI ve SATICI arasında çıkacak anlaşmazlıklarda Mardin Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

www.azegreen.com sitesinden ALICI, yaptığı alışveriş ile bu sözleşme maddelerini kabul etmiştir.